Chcesz schudnąć? Pamiętaj o tych zasadach!

Jak szybko schudnąć

Walka ze zbędnymi kilogramami bywa zadaniem trudnym, a kolejne niepowodzenia mogą skutecznie zniechęcić nas do walki o odzyskanie dobrej formy i zgrabnej sylwetki. Dlaczego kolejne próby zredukowania masy ciała kończą się niepowodzeniem? Być może przyczyną problemów jest zła kompozycja diety. O czym warto pamiętać w trakcie kuracji odchudzającej?

Odchudzanie się to nie tylko dieta lekkostrawna. To również dieta, w której najważniejsze składniki odżywcze łączą się ze sobą w odpowiedni sposób. Od tego, w jaki sposób skomponowane będą poszczególne posiłki, zależy wiele. Jakie błędy popełniamy najczęściej?
Jednym z tych błędów, które popełniamy bardzo często, jest łączenie w jednym posiłku tych produktów, które zawierają: białka, węglowodany oraz tłuszcze. Połączenie mięs, jaj lub ryb z produktami z białej mąki lub kaszami jest zatem błędem, który może nam skutecznie utrudnić odchudzanie się. Jaka dieta może się okazać lepsza? Dobre efekty może przynieść łączenie tych produktów spożywczych, które zawierają białko, z warzywami, a tych, w których znajduje się sporo węglowodanów, z surowymi lub gotowanymi warzywami, bez dodatku tłuszczu.

By dieta odchudzająca przyniosła dobre efekty, należy też pamiętać o kilku innych zasadach. Unikanie podjadania pomiędzy posiłkami, jedzenie w pośpiechu oraz nieregularne pory spożywania poszczególnych posiłków – oto błędy, z powodu których nasze wysiłki związane z odzyskaniem zgrabnej sylwetki tak często idą na marne. Warto też pamiętać o takich sprawach, jak relaks i wypoczynek. Dlaczego? Bo stres jest jednym z tych czynników, które mogą sprzyjać tyciu.

Dodaj komentarz