Jak schudnąć – skuteczne porady

Pozbycie się nadwagi nie jest prostym zadaniem i wymaga wyrzeczeń. Jednocześnie wystarczy zastosować kilka prostych sposobów, żeby ułatwić sobie walkę ze zbędnymi kilogramami i zwiększyć szanse na idealną sylwetkę. Jak schudnąć?

Warzywa i owoce 

Stosowanie bardzo restrykcyjnych diet jest kiepskim pomysłem. Wprawdzie efekty są widoczne w błyskawicznym tempie, ale zrzucone kilogramy wracają równie szybko po zakończeniu odchudzania. Lepiej postawić na bardziej zbilansowany jadłospis. Warzywa i owoce są doskonałym źródłem witamin, a także błonnika. który daje uczucie sytości. Błonnik korzystnie wpływa na pracę układu pokarmowego i zmniejsza głód, sprawiając że jemy mniejsze posiłki.

Sen

Sen ma bardzo duże znaczenie dla zdrowia, a także dla naszej wagi. Brak snu powoduje, że organizm zaczyna wytwarzać więcej hormonów stresu, przede wszystkim kortyzolu. Te hormony mają negatywny wpływ na organizm, między innymi zaburzają poziom glukozy we krwi. Kiedy jesteśmy niewyspani, stajemy się bardziej głodni, jemy więcej kalorii i chętniej sięgamy po słodkie i słone przekąski, które na pewno nie należą do dietetycznych.

Systematyczne ćwiczenia

Wprawdzie można schudnąć bez ćwiczeń, jednak aktywność aktywność fizyczna pozwala na spalenie większej ilości kalorii i dodaje energii. Systematyczne treningi poprawiają kondycje i pomagają zbudować tkankę mięśniową, dlatego po zakończeniu odchudzania łatwiej będzie utrzymać prawidłową masę działa. Osoby, które regularnie uprawiają sport nie muszą obawiać się efektu jo-jo.

Picie wody

Przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów chroni przed odwodnieniem, sprawia, że mamy więcej energii, a jednocześnie zmniejsza głód i pomaga w oczyszczaniu organizmu ze szkodliwych produktów przemiany materii. Najlepiej pić wodę – nie zawiera kalorii i jest neutralna dla organizmu. Można także sięgać po zieloną herbatę i herbaty ziołowe. Należy uważać na soki owocowe, które często zawierają dużo kalorii, zwłaszcza jeśli są to gotowe produkty z koncentratu dosładzane cukrem.

Dodaj komentarz