Jak wybrać idealną suknię ślubną?

Suknia ślubna to z pewnością jedna z najważniejszych kreacji w życiu każdej kobiety. Dzięki niej każda z nas może poczuć się jak prawdziwa księżniczka… Nic dziwnego, że wybór tej jedynej, wymarzonej kreacji przysparza nam sporo problemów.

Jak wybrać suknię ślubną?

Pierwszym krokiem jest rzetelna ocena naszej figury. Powinnyśmy stanąć w bieliźnie przed lustrem i krytycznie ocenić naszą sylwetkę. Wtedy dostrzeżemy wszelkie wady i atuty.  Idealna suknia ślubna powinna maskować te pierwsze i pięknie uwydatniać drugie. Czy warto zacząć restrykcyjną dietę przed ślubem? To dość ryzykowne posunięcie. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że nasza wyśniona sukienka będzie źle leżała, a my nie zdążymy ze wszystkimi poprawkami.

Zanim wybierzemy się do salonu sukien ślubnych zapoznajmy się z najnowszymi trendami. Dzięki temu nie tylko będziemy wiedziały co jest modne w danym sezonie, ale przede wszystkim wyrobimy sobie własne zdanie o tym co nam się podoba.

Czy suknię ślubną powinnyśmy wybierać w towarzystwie?

Oczywiście, że tak. Warto zabrać ze sobą dwie – trzy bliskie osoby. Ważne, żeby były one szczere. Oczywiście ich opinia to tylko wskazówka, liczy się nasze samopoczucie i gust. Ale warto czasami posłuchać dobrej rady mamy czy siostry…  

Z drugiej strony doradców nie powinno być zbyt wielu. Gdy każda zainteresowana osoba będzie chciała wyrazić swoje zdanie, to bardzo trudno o uzyskanie jakiegokolwiek konsensusu. 

Na co jeszcze powinnyśmy zwrócić szczególną uwagę?

Suknia powinna pasować do stroju pana młodego oraz do stylu w jakim planujemy wesele. Typowa mocno rozkloszowana  kreacja będzie dziwnie wyglądać na weselu organizowanym w stylu boho. Druga sprawa to wygoda w trakcie tańca i siedzenia. Wiele panien młodych zapomina o tych dwóch ważnych sprawach. Ważne, żeby nasza kreacja umożliwiała nam swobodne poruszanie się, siadanie i wstawanie. W tańcu nie może się obsuwać, ani nas ocierać. Jeśli dysponujemy dodatkową gotówką gotówką w budżecie możemy pokusić się o zakup drugiej, mniej strojnej kreacji.

Dodaj komentarz